bht
05 دی 1401 - 09:38

تداوم بارش برف و باران طی ۲ روز آینده در کشور

سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را تا ۲ روز آینده پیش بینی کرد و بر اساس آن تداوم بارش برف و باران را شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت شرایط جوی و دمایی کشور اعلام کرد: امروز دوشنبه ۵ دی در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و برخی مناطق خراسان رضوی بارش باران و در ارتفاعات البرز و مناطق سردسیر بارش برف ادامه خواهد داشت و دریای خزر مواج است. در شرق هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان نیز افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

برای فردا سه شنبه ۶ دی نیز بارش‌ها در گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی ادامه می‌یابد و علاوه بر این با نفوذ تدریجی سامانه بارشی از جنوب کشور در خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، فارس، اصفهان، غرب استان‌های یزد و کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود. در این روز در جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد و دریا متلاطم است.

چهارشنبه ۷ دی نیز بارش در نوار شمالی کاهش می‌یابد و در سایر مناطق ذکر شده بارش ادامه خواهد داشت. در این روز علاوه بر خلیج فارس در دریای عمان نیز رگبارو رعد و برق رخ می‌دهد و دریای عمان نیز متلاطم است و به‌تدریج در اوایل شب سامانه بارشی از جنوب شرق کشور خارج می‌شود.

پنجشنبه ۸ دی نیز در برخی مناطق کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش پراکنده رخ می‌دهد. همچنین با نفوذ جریانات سرد شمالی به سواحل دریای خزر بارش و کاهش نسبی دما در شرق اردبیل، گیلان و مازندران آغاز می‌شود. همچنین طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در جنوب و جنوب شرق کشور وزش باد و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

برای جمعه ۹ دی هم در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز غربی بارش برف و باران و در گیلان و مازندران بارش باران پیش‌بینی می‌شود. همچنین طی روزهای پنجشنبه و جمعه غرب دریای خزر مواج است.

آسمان تهران فردا ۶ دی قسمتی ابری و همراه با غبار صبحگاهی و به‌تدریج افزایش ابر و گاهی وزش باد ملایم با احتمال بارش پراکنده در شب با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ و روز چهارشنبه ۷ دی نیمه ابری تا ابری با احتمال بارش پراکنده و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا ۵ و ۶ دی نیز بندرعباس با دمای ۲۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۷- درجه سردترین مرکز استان کشور است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 934827