bht
15 بهمن 1401 - 13:10

وزیر بهداشت بیمارستان میامی را افتتاح کرد

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر با حضور وزیر بهداشت، بیمارستان میامی ‌افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از میامی، بالاخره بعد از سال‌ها چشم‌انتظاری و صبوری، بیمارستان میامی امروز و در چهارمین روز از دهه مبارک فجر با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد و این آرزوی دیرینه شرقی‌ترین و محروم‌ترین شهرستان استان سمنان در دولت سیزدهم رنگ واقعیت به خود گرفت.

حسین شیبانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود در حاشیه افتتاح این بیمارستان اظهار داشت: بیمارستان امام رضا میامی یک پروژه 64 تختخوابی است که با افتتاح آن، آرزوی چندین ساله مردم این شهرستان را برآورده شد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به برخی اطلاعات این پروژه مهم حوزه بهداشت و درمان در یکی از شهرستان‌های کمتر توسعه یافته کشور خاطرنشان کرد: بیمارستان میامی پنج هزار و 100 متر مربع زیر بنا دارد و برای احداث آن بیش از 764 میلیارد ریال هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود افزود: کار احداث این بیمارستان از سال 1387 آغاز شده و با تصمیم و رویکرد دولت مبنی بر تکمیل این مطالبه مهم، امسال آماده بهره‌برداری شده است.

شیبانی عنوان کرد: این بیمارستان دارای بخش‌های زنان و زایمان واتاق عمل و دیالیز و آزمایشگاه و ICU و  CCUوNICU رادیولوژی وسونو گرافی و اکوکاردیوگرافی است.

به گفته وی، بخش‌های ویژه تست ور زش و اورژانس سر پایی وکلینیک ویژه تخصصی وبستری مردان وبستری زنان و ویزیت بیماران سر پایی از دیگر بخش‌های بیمارستان امام رضا (ع) میامی است.

انتهای پیام/363/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018386